Kedi Sahne Sanatları

2001 yılında  Hakan Altıner tarafından kurulmuş olan tiyatromuz,  yılda ortalama iki prodüksiyon hazırlamaktadır. Sanatçı kimlikleri ve oyunculukları güçlü, kıdemli kadrosunun yanısıra; her yıl yapmakta olduğu oyuncu/dansçı/müzisyen seçmeleri ile kadrosuna kattığı gençlerle ürettiği oyunlarda; cesur bir tiyatro anlayışını benimsemiştir. 

19 yılda; dram, komedi ve müzikallerle toplam 30 ayrı prodüksiyonu hazırlamış ve oynamış olan, tiyatromuz; Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu / Kabare / Kişiler ve Kurumlar için Eğitim Stüdyosu birimleriyle de farklı yapımlara imza atmaktadır. 

Kendi kaynaklarını ve bilgisini paylaşmayı tiyatronun varlığının bir parçası olarak gördüğünden, kurulduğu yıldan bu yana kendi mecralarında farklı tiyatroların kurulmasına ve/veya ayakta kalmasına destek vermektedir. Eleştirilmekten korkmayan, yapıcı eleştirilerden yararlanan Kedi Sahne Sanatları, bir gruba ait olma kaygısı taşımamakta ve rotasını sosyal bilinci yüksek tiyatro seyircisine hedefleyerek ilerlemektedir.

 

Sanatçı Gözüyle

Neriman Uğur

"... anlamak sevgilim o bir müthiş bahtiyarlık anlamak gideni ve gelmekte olanı” anlamak gideni ve gelmekte olanı” Neriman UĞUR Nisan 2020 ÇAĞINA TANIKLIK EDEN BİR SANATÇININ DURUM TESPİTİ VE ÖNERİLERİ… Çağ hangi çağ? Sanatçı Kim? Neye tanıklık edelim? Haydi önce kanatlanıp, uçsuz bucaksız...
Devamını oku