Anneme Artık DUR Lazım !

 
 
 
 

“Hayat çok kısa, her anını yaşamak lazım..”
“Birbirini çok seven” ama aynı oranda “dediğim dedik” dört kişinin öyküsü;
ANNEME ARTIK DUR LAZIM !

Değişen zamanlarda, ilerleyen yaşlarda, güçsüzleşen belleklerde; savaşmayı/ dik durmayı/ hayattan zevk almayı sürdürenlerin öyküsü..
Kimi zaman hüzünlü, kimi zaman öfkeli ama çoğu zaman neşeli bir macera.
Kısacası, hepimizin hayatı gibi…

 

SUNA KESKİN / Neveser Hanım:  Kuralları olan, soylu, ödünsüz bir “İstanbul Hanımefendisi”. Tek başına yaşıyor, dolayısıyla, kızı Zülâl’in tüm çabalarına karşın hayatını kendi düzenlemekte ve en vahimi, eski model / emektar otomobilini sürmeye devam ediyor.

HAKAN ALTINER /  Dur: Altmışlarında, ömrü “şoförlük” ile geçmiş bir Karadenizli. İyimser, esprili, şefkatli. Neveser Hanım’ın  tüm direnişine karşın, onun,  önce şoförü, sonra arkadaşı giderek can yoldaşı olacak.

DAMLA CERCİSOĞLU / Zülâl: Neveser Hanım’ın biricik kızı. Otuzlarında, başarılı, disiplinli bir iş kadını. Dominant karakterini aynen aldığı annesiyle sürekli bir çatışma içinde.

 

ECMEL İS / Nazmiş: Eski bir pavyon şarkıcısı. Yaşamın zorlayıcı koşulları onu, Neveser Hanım’ın bakıcısı olmaya sürüklemiş ama o, her koşulda, hayatın tadını çıkarmayı bilen bir kadın. Neveser Hanım ile yaşam zordur ama Nazmiş neşesinden, enerjisinden hiç bir şey kaybetmeden kendi deyimiyle “maaşlı arkadaşlık” görevini sürdürüyor.

 

Yöneten: Hakan ALTINER

Dekor / Kostüm Tasarımı: Tülin PURAL
Işık Tasarımı: Özgür Kaan PURAL 
Ses Tasarım: Ufuk SERBEST
Afiş ve Görsel Tasarım: Barış ÇANTAY
Oyun Fotoğrafları: Ege İŞLEK
Reji Asistanı / Sahne Amiri: Duygun Nihan TAŞ
Kostüm Sorumlusu: Rana BATIYEL
Dekor Uygulama: Abdullah GÜNDÜZ / Ömer Faruk ŞAFAK