Sevgilime Göz Kulak Ol

 


 

 

  

Gerçek bir KOMEDİ KLASİĞİ

1900 lerin başında; aşkın, eğlencenin ve keyfin başkenti Paris’de, güzel, çapkın, neşeli bir kadının Amelie’nin ve hayranlarının öyküsü SEVGİLİME GÖZ KULAK OL.
 
Komedinin çok değişik ve hareketli bir türü “fars”ın, yaratıcısı ve usta kalemi Georges Feydau’nun yazdığı SEVGİLİME GÖZ KULAK OL, Kedi Sahne’nin 2017-2018 sezonunun yeni oyunu..
 
2 perdelik bu çılgın komediyi sahneye Haldun DORMEN koyuyor. Yönetmen yardımcısı Damla CERCİSOĞLU. Reji asistanları İrem Uğural ve Anıl Yülek.
İşveli Ameile’yi Aydan ŞENER, alımlı kontesi Damla CERCİSOĞLU, şaşkın ve çapkın Marcel’i Emre BÜYÜKPINAR oynuyorlar. Onbir kişilik kadronun diğer kişilerini ise tiyatro dünyamızın kıdemli oyuncuları Hakan ALTINER / Ferdi AKARNUR, İsmail DÜVENCİ, Burçin BİLDİK, Tayfun YILMAZ, Anıl YÜLEK, Mehmet Sadi ÖZEN ile genç yetenekler Efe YEŞİLAY, Mehmet Baran ERDOĞAN, Kübra MADAK canlandırıyorlar.
 
Büyük klasik besteci, Jaques Offenbach’nın coşkulu Paris ezgileri ile süslenen oyunun dekor tasarımını Tülin PURAL, kostüm tasarımını Günnur ÇARAS,  ses ve Işık tasarımını Özgür Kaan PURAL yapıyorlar. Grafik Tasarımı Galip Aksular tarafından yapılan oyunun, afiş ve tanıtım resimleri Mehmet Baran ERDOĞAN imzası taşıyor. Genel Sanat Yönetmeni Hakan ALTINER

 

Oyunun Künyesi