Kaplan Maplan - Çocuk Oyunu

 

Oyunumuz her şeyden korkan bir fare, yavaş salyangoz, sevgi dolu bir kirpi, pembecik kuş, reçel köstebek ve büyülü ağaç arasında geçmektedir. Tüm olaylara bir ağacın tepesinden şahit olan bir yavru kelebek ile minik arı, pamuk fareye istediği hayvan olması için destek veren bir büyülü ağaç oyunumuzun renk karakterleridir.

Oyun ana fikri, kendi özelliklerini bilmenin ve onların güzel yanlarına sahip çıkmanın mutluluk getireceğidir.

Bir başka canlının güç, beceri ve güzelliklerine bakarak kendi becerilerini göremeyen bir fare, büyülü ağaç sayesinde önce bir kedi, sonra bir kaplana dönüşecek ama yine de hayal ettiği cesarete kavuşamayacaktır. Üstelik fare olmaktan vazgeçtiği için, bir farenin çevikliği ve rahatlığından da mahrum kalacaktır.

İlköğretim çağı çocuklara, başka birine özenmeden, kendi özelliklerine sahip çıkmanın güzelliği ile her canlının birbiri ile dostluk kurabileceği anlatılmaktadır.

Oyunda Aycan KOPTUR ana karakter Pamuk Fare’yi canlandırıyor. Begüm KOYÇİÇ, Can TÜRKDOĞAN, Efe YEŞİLAY, Ezgi ÜNVEREN, Funda Pelin KURT, Kübra MADAK, Metin HASGÜL diğer karakterleri canlandırmakta. Koreografisini Begüm KOYÇİÇ’in yaptığı bu müzikli oyunu İpek Kadılar yazdı. Barış KIRALİOĞLU tarafından yönetilen oyunun özgün müzikleri Mutlu DOĞAN’a ait.