Annemin Şoförü

 
 
 

“Hayat çok kısa, her anını yaşamak lazım..”
“Birbirini çok seven” ama aynı oranda “dediğim dedik” dört kişinin öyküsü;
ANNEMİN ŞOFÖRÜ.

Değişen zamanlarda, ilerleyen yaşlarda, güçsüzleşen belleklerde; savaşmayı/ dik durmayı/ hayattan zevk almayı sürdürenlerin öyküsü..
Kimi zaman hüzünlü, kimi zaman öfkeli ama çoğu zaman neşeli bir macera.
Kısacası, hepimizin hayatı gibi…

SUNA KESKİN / Neveser Hanım:  Kuralları olan, soylu, ödünsüz bir “İstanbul Hanımefendisi”. Tek başına yaşıyor, dolayısıyla, kızı Zülâl’in tüm çabalarına karşın hayatını kendi düzenlemekte ve en vahimi, eski model / emektar otomobilini sürmeye devam ediyor.

ECMEL İS / Nazmiş: Eski bir pavyon şarkıcısı. Yaşamın zorlayıcı koşulları onu, Neveser Hanım’ın bakıcısı olmaya sürüklemiş ama o, her koşulda, hayatın tadını çıkarmayı bilen bir kadın. Neveser Hanım ile yaşam zordur ama Nazmiş neşesinden, enerjisinden hiç bir şey kaybetmeden kendi deyimiyle “maaşlı arkadaşlık” görevini sürdürüyor.

HAKAN ALTINERDur: Altmışlarında, ömrü “şoförlük” ile geçmiş bir Karadenizli. İyimser, esprili, şefkatli. Neveser Hanım’ın  tüm direnişine karşın, onun,  önce şoförü, sonra arkadaşı giderek can yoldaşı olacak.

DAMLA CERCİSOĞLU / Zülâl: Neveser Hanım’ın biricik kızı. Otuzlarında, başarılı, disiplinli bir iş kadını. Dominant karakterini aynen aldığı annesiyle sürekli bir çatışma içinde.

Uyarlayan ve Yöneten:          Hakan ALTINER
Yönetmen Yardımcısı:           Gökçe BİÇER
Dekor / Kostüm Tasarımı:    Tülin PURAL
Işık Tasarımı:                           Özgür Kaan PURAL 

 

Annemin Şoförü - Basından

9. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali Sona Erdi

  Bilecik Belediyesi'nce bu yıl 9'uncusu düzenlenen Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali, sahnelenen "Annemin şoförü" adlı oyunla sona erdi. Bilecik Belediyesi'nce bu yıl 9'uncusu düzenlenen Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali, sahnelenen "Annemin şoförü" adlı oyunla sona erdi....
Devamını oku

Gezginin Günlüğü

2 Kasım 2014 Cumartesi Annemin Şoförü   “Birbirini çok seven” ama aynı oranda “dediğim dedik” dört kişinin öyküsü... “Hayat çok kısa, her anını yaşamak lazım..” Kimi zaman hüzünlü, kimi zaman öfkeli ama çoğu zaman neşeli bir...
Devamını oku

Keskin bir anne portresi!

Haftasonunun en ayrıcalıklı keyfi Tiyatro Kedi’nin “Annemin Şoförü” adlı yeni oyunun galasına katılmamdı. Sahnelerimizin de beyazperdenin de seçkin oyuncusu Suna Keskin, Adana Altın Koza Film Festivali’nde söz etmişti yeni oyundan... Koşa koşa gittim, gittiğime değdi. Hakan Altıner’in yazıp...
Devamını oku